Výraz „tang wang na motorku“ není v dodaných informacích jednoznačně vysvětlen. Pokud hledáte informace o motoru pro motocykl, nejdůležitější je porovnat výkon, točivý moment, spotřebu, emise, typ vstřikování, chlazení a převodovku.
V dostupných údajích jsou podrobně popsány především motory Wottan Motor, které výrobce vyvíjí s důrazem na výkon, účinnost, spolehlivost a nižší dopad na životní prostředí. Jednotlivé varianty jsou určeny pro městský provoz, delší cesty i sportovnější jízdu.
Technologie motorů Wottan Motor
At Wottan Motor, we have been committed to excellence in the motorcycle industry for over 15 years. Our passion for innovation has made us a reference brand, offering engines designed for maximum performance, efficiency, and sustainability.
Each Wottan engine is equipped with advanced combustion technology, optimizing thermal efficiency and reducing environmental impact. Low-friction designs: enhance fuel efficiency and acceleration response. Advanced electronic control: adjusts engine performance in real-time.
Optimized aerodynamics: reduces wind resistance, enhancing stability and comfort. Efficient transmission systems: ensure a smoother and more precise ride. Reduced emissions: comply with the strictest environmental regulations.
Our engines undergo rigorous testing to ensure quality, safety, and durability, allowing riders to enjoy their vehicle for years without worries.
Porovnání motorů
| Motor | Výkon | Točivý moment | Spotřeba | Emise CO₂ |
|---|---|---|---|---|
| GT2 300 - STORM-R 300 - STORM-S 300 | 26.5 HP | 24.6 Nm a 6.250 r.p.m. | 3.4 l/100 km | 79 g/km |
| GT2 125 - STORM-X 125 | 11.1 HP | 11.7 Nm a 6.500 r.p.m. | 2.5 l/100 km | 58 g/km |
| GP1 125 | 14.41 CV | 11.5 Nm at 8.500 r.p.m. | 2.6 l/100 km | 62 g/km |
| STORM 125 - STORM-T 125 | 9 HP | 9.5 Nm a 6.010 r.p.m. | 2.5 l/100 km | 57 g/km |
GT2 300, STORM-R 300 a STORM-S 300
GT2 300 is synonymous with power and efficiency. Designed for the city and long trips, this 4-stroke, 278cc single-cylinder engine offers:
- Horsepower: 26.5 HP
- Torque: 24.6 Nm a 6.250 r.p.m.
- Fuel consumption: 3.4 l/100 km
- CO₂ emissions: 79 g/km
An ideal option for those seeking high performance with low environmental impact.
Objem 278 cm³ a výkon 26.5 HP staví tuto jednotku nad všechny uvedené stopětadvacítky. Motor je určen pro kombinaci městského provozu a delších cest, takže představuje vhodnou volbu pro jezdce, kteří potřebují vyšší výkon než u základních městských motorů.
GT2 125 a STORM-X 125
This 4-stroke, 125cc single-cylinder engine balances power, reliability, and efficiency. With BOSCH electronic injection, it achieves:
- Horsepower: 11.1 HP
- Torque: 11.7 Nm a 6.500 r.p.m.
- Fuel consumption: 2.5 l/100 km
- CO₂ emissions: 58 g/km
Low emissions and greater range. Ideal for urban riders seeking efficiency and sustainability.
Ve srovnání s motorem GP1 125 má tato jednotka nižší výkon, ale také nižší emise CO₂. Elektronické vstřikování BOSCH podporuje hospodárný provoz a motor je zaměřen především na každodenní městské použití.
GP1 125
Designed to deliver maximum performance with great efficiency, the GP1 125's engine stands out for:
- Horsepower: 14.41 CV
- Torque: 11.5 Nm at 8.500 r.p.m.
- Fuel consumption: 2.6 l/100 km
- CO₂ emissions: 62 g/km
- 6-speed transmission and electric start.
Perfect for those seeking speed, reliability, and low emissions.
GP1 125 nabízí nejvyšší výkon mezi uvedenými motory o objemu 125 cm³. Šestistupňová převodovka a elektrický start podporují použití zaměřené na svižnější jízdu, zatímco spotřeba zůstává na úrovni 2.6 l/100 km.
STORM 125 a STORM-T 125
For those seeking a reliable, efficient, and economical engine, the STORM and STORM-T 125 offer:
- Horsepower: 9 HP
- Torque: 9.5 Nm a 6.010 r.p.m.
- Fuel consumption: 2.5 l/100 km
- CO₂ emissions: 57 g/km
- Electronic ignition with ECU and electronic fuel injection.
- Air-cooled
Designed for the city, with a balance between performance and sustainability.
STORM 125 a STORM-T 125 mají z uvedených motorů nejnižší výkon, zároveň však vykazují nejnižší emise CO₂. Elektronické zapalování s ECU, elektronické vstřikování paliva a vzduchové chlazení odpovídají jednoduchému městskému zaměření.
Jak vybrat vhodný motor na motorku
Pro městský provoz je vhodný motor GT2 125 - STORM-X 125 nebo STORM 125 - STORM-T 125. Obě varianty mají spotřebu 2.5 l/100 km, přičemž GT2 125 - STORM-X 125 nabízí vyšší výkon a STORM 125 - STORM-T 125 nižší emise CO₂.
Pokud je prioritou svižnější jízda v kategorii 125 cm³, GP1 125 nabízí výkon 14.41 CV, točivý moment 11.5 Nm at 8.500 r.p.m. a šestistupňovou převodovku. Pro kombinaci města a delších cest poskytuje GT2 300 - STORM-R 300 - STORM-S 300 výrazně vyšší výkon 26.5 HP.
Při rozhodování je vhodné zohlednit nejen samotný výkon, ale také spotřebu paliva, hodnoty emisí, charakter převodovky a způsob chlazení. Nižší spotřeba může být důležitá při každodenním dojíždění, zatímco vyšší výkon může lépe vyhovovat delším trasám a jízdě s vyšším zatížením.
Výkon, účinnost a životní prostředí
At Wottan Motor, our engines combine advanced technology, fuel efficiency, and low emissions, reaffirming our commitment to a sustainable future. With over 15 years in the industry, we continue to lead innovation in motorcycles, offering engines that make a difference.
Pokročilá spalovací technologie zvyšuje tepelnou účinnost a omezuje dopad provozu na životní prostředí. Konstrukce s nízkým třením podporuje úsporu paliva a rychlejší reakci při akceleraci, zatímco elektronické řízení upravuje výkon motoru v reálném čase.
Účinné převodové systémy zajišťují plynulejší a přesnější jízdu. Přísné testování je zaměřeno na kvalitu, bezpečnost a odolnost, což umožňuje dlouhodobé používání motocyklu.
Rychlé srovnání podle použití
- Nejvyšší výkon: GT2 300 - STORM-R 300 - STORM-S 300 s výkonem 26.5 HP.
- Nejvyšší výkon mezi motory 125 cm³: GP1 125 s výkonem 14.41 CV.
- Nejnižší spotřeba: GT2 125 - STORM-X 125 a STORM 125 - STORM-T 125 se spotřebou 2.5 l/100 km.
- Nejnižší emise CO₂: STORM 125 - STORM-T 125 s hodnotou 57 g/km.
- Nejnižší emise mezi výkonnějšími motory 125 cm³: GT2 125 - STORM-X 125 s hodnotou 58 g/km.
- Sportovnější charakter v objemu 125 cm³: GP1 125 se šestistupňovou převodovkou a elektrickým startem.
