Silniční enduro Yuki 125 představuje univerzální motocykl pro každodenní dojíždění, víkendové výlety i jízdu po nezpevněných cestách. Nejvýraznějším současným zástupcem této řady je Yuki 125i XTR II, kterou lze řídit s řidičským oprávněním A1 od 16 let.
Yuki 125i XTR II má kapalinou chlazený čtyřdobý jednoválec o objemu 125 cm³, výkon 9,3 kW při 9500 ot/min, šestistupňovou převodovku, konstrukční rychlost 100 km/h a praktickou cestovní výbavu včetně tří kufrů, padacích rámů, vyššího plexi a USB zásuvky. Díky vyššímu podvozku a 17″ kolům zvládá asfalt, městský provoz, okresní silnice i lehký terén.
Co je silniční enduro Yuki 125
Univerzální cestovní enduro Yuki 125i XTR II je cestovní motocykl pro opravdové cestování. Pohodlný posed, trojice kufrů v ceně a dobrodružný charakter z něj dělají stroj, který si poradí ve městě, na okreskách i v lehkém terénu.
Motocykl XTR II byl navržen pro jezdce, kteří chtějí vyrazit dál než jen za hranice města. Vyšší podvozek a větší světlá výška si poradí s asfaltem, polními cestami i lehkým terénem. Ať jedete kamkoliv, máte pod sebou univerzální stroj připravený na každou cestu.
XTR II zvládá ranní popojíždění v koloně stejně dobře jako víkendovou vyjížďku po okreskách nebo nezpevněné cestě k odlehlému kempu. Vyšší podvozek a 17″ kola si poradí s asfaltem i hlínou, takže nemusíte volit mezi městem a dobrodružstvím - máte obojí v jednom stroji.
Yuki 125i XTR a XTR II
Yuki 125i XTR II je rychlejší a výkonnější. Stejný název, jiný motor, nové cestovní enduro značky Yuki mění techniku.
Druhá generace navíc znamená velký krok vpřed. Oproti původnímu XTR dostala XTR II nový motor s kapalinovým chlazením místo vzduchového, 6stupňovou převodovku a výkon vyšší o 2,5 koně - celkem 9,3 kW (12,5 k).
| Parametr | Yuki 125i XTR II |
|---|---|
| Typ motoru | Čtyřdobý jednoválec vodou chlazený |
| Objem | 125 cm3 |
| Maximální výkon | 9,3 kW při 9500 ot/min |
| Konstrukční rychlost | 100 km/h |
| Převodovka | 6stupňová |
| Příprava paliva | Vstřikování |
| Výška sedla | 825 mm |
| Objem palivové nádrže | 14 l |
| Hmotnost | 175 kg (včetně plné nádrže) |
| Nosnost | 165 kg |
| Řidičské oprávnění | A1 od 16 let |
| Homologace | EURO 5 |
Motor, chlazení a převodovka
Čtyřdobý zážehový jednoválec o objemu 125 cm³ nabízí výkon 9,3 kW při 9 500 ot./min. Motor je svižný jak při každodenním dojíždění, tak při jízdě po okreskách i na delších cestách mimo město.
Kapalinové chlazení pomáhá udržovat stabilní provozní teplotu v horku i při pomalejší jízdě v koloně. Motor řady ZS158MI-2P zároveň splňuje emisní normu EURO 5.
Čtyřdobý zážehový motor o objemu 125 cm3 zaznamenal několik změn. Motor dostal nové chlazení kapalinou, které je účinnější nežli chlazení vzduchové.
Plynulá 6stupňová převodovka umožňuje plynulé řazení a lepší využití výkonu po městě i mimo něj. Vhodně odstupňované převody zvládnou svižné rozjezdy, klidnou cestovní rychlost i jízdu do kopce nebo v lehkém terénu.
Na delších trasách navíc šestý kvalt drží otáčky níže, takže jedete tišeji a s nižší spotřebou. Dokonalý přenos hnací síly zajišťuje nově 6 stupňová převodovka.
Podvozek a chování na silnici
Přední teleskopická vidlice s delším zdvihem spolehlivě tlumí na 125ccm enduru výmoly, hrboly i nezpevněný povrch. XTR II je tak stabilní na asfaltu i mimo vozovku.
S větší světlou výškou bez obav přejedete obrubníky, retardéry i polní cesty. Vyšší posed dává přehled o provozu, ale pro menší postavu může být dosah na zem náročnější než u nižších modelů.
Rozměry motocyklu jsou 2085 mm na délku, 830 mm na šířku a 1285 mm na výšku. Rozvor činí 1375 mm a výška sedla je 825 mm.
Brzdy a bezpečnostní výbava
Motocykl Yuki XTR II zastavuje kotoučovými brzdami vpředu i vzadu - přední kotouč má průměr 265 mm, zadní 240 mm.
Systém CBS rozkládá brzdnou sílu mezi obě kola, takže i na nezpevněném povrchu máte nad strojem plnou kontrolu. Na brzdy se můžete spolehnout rovněž s plně naloženými kufry.
YUKI 125i XTR II je stále plnohodnotně vybavený stroj. Pohodlné sedlo, USB zásuvka pro navigaci, kufry, padáky, vyšší plexisklo a Top Case patří mezi prvky, které rozšiřují využití motocyklu při cestování.
Cestovní kufry a praktická výbava
XTR II má již v základní výbavě trojici velkých kufrů s celkovým objemem 67 litrů (Top Case 35 l + levý boční 20 a pravý boční 12 l). Naložíte stan, spacák, karimatku i vše ostatní na víkendovku nebo delší výpravu a díky zamykání máte věci v bezpečí.
| Kufr | Objem |
|---|---|
| Top Case | 35 l |
| Boční kufr levý | 20 l |
| Boční kufr pravý | 12 l |
| Celkem | 67 litrů |
Cestovní kufry mají elegantní kompaktní vzhled, malou celkovou šířku motocyklu a lehká, zároveň robustní zavazadla. Rychlá instalace usnadňuje používání a zamykání kufrů zabraňuje nežádoucímu otevření.
Cestovní výbava v ceně zahrnuje tři kufry (67 l), padací rámy i centrální stojan - výbavu, za kterou se u konkurence připlácí. Enduro dostanete připravené na cesty rovnou z prodejny.
YUKI 125i XTR II je vybaveno menším a lehčím tlumičem výfuku s chráničem proti popálení. V provedení s nosičem zavazadel je výfuk plně chráněn i při enduro výletech mimo zpevněné cesty.

Nádrž, spotřeba a dojezd
Palivová nádrž o objemu 14 litrů patří mezi největší ve třídě 125 cm³. Dojezd až 500 km na jedno natankování znamená méně zastávek a více ujetých kilometrů, ať míříte na víkendový výlet, nebo každý den dojíždíte mimo město.
Úsporný jednoválec se vstřikováním si řekne jen o 2,8 l na 100 km, takže každý ujetý kilometr vyjde jen na pár korun. Spotřeba se pohybuje kolem 3 litrů na 100 km, v závislosti na stylu jízdy a terénu.
Komfort při delších jízdách
Vyšší plexištít odklání proud vzduchu směrem od jezdce, takže při vyšších rychlostech nebojujete s větrem a dojedete méně unavení. Jeho přínos nejvíce pocítíte během chladných a deštivých dnů, kdy zvyšuje komfort při jízdě.
USB konektor nabíjí telefon nebo navigaci přímo za jízdy, takže vám uprostřed cesty nezhasne mapa, ani nedojde baterie. Praktická drobnost, kterou oceníte hlavně na delších trasách nebo v neznámém terénu.
XTR II kombinuje analogový otáčkoměr s digitálním LCD displejem, takže máte otáčky i rychlost neustále na očích. Displej navíc ukazuje stav paliva, ujetou vzdálenost a další provozní údaje.
Modré podsvícení zůstává jasně čitelné za šera i ve tmě. Pohodlný posed a cestovní výbava podporují využití motocyklu při každodenním dojíždění i delších výpravách.
Hmotnost a nosnost
Provozní hmotnost motocyklu je 175 kilogramů včetně plné nádrže i kompletní cestovní výbavy (nosičů, tří kufrů a padacích rámů). Samotná nenatankovaná motorka váží jen 161 kilogramů.
Provozní hmotnost je včetně plné nádrže a cestovního vybavení (kufry, padáky, apod.). Nosnost činí 165 kg.
Nízké těžiště dělá z XTR II stabilní stroj na přejezdech i v zatáčkách. Při jízdě mimo asfalt je však nutné počítat s tím, že jde o cestovní silniční enduro, nikoliv o lehký závodní terénní motocykl.
Pro koho je Yuki 125i XTR II vhodná
Pro jezdce, kteří chtějí jednu motorku na dojíždění, delší výlety i lehký terén. Je vhodná pro mladé začátečníky i pro zkušené cestovatele.
Motocykly YUKI 125i jsou navrženy pro jezdce, kteří hledají kombinaci výkonu, spolehlivosti a moderního designu. Modely motorek Yuki 125i Sport R, XTR II, SM a SE nabízejí odlišné styly a vlastnosti, aby vyhověly různým preferencím a potřebám jezdců.
Motard motocykly jsou upraveny pro jízdu po silnici s důrazem na ovladatelnost, zatímco enduro motocykly jsou navrženy pro jízdu v terénu s důrazem na odolnost a odpružení.
Motard a enduro motocykly YUKI jsou díky své univerzálnosti a pohodlné jízdě vhodné i pro každodenní dojíždění.
Řidičské oprávnění A1 od 16 let
S řidičským oprávněním skupiny A1 již od 16 let. Yuki 125i XTR II je tak dostupná mladým jezdcům, kteří hledají první větší motocykl s cestovním charakterem.
Výkon 9,3 kW při 9500 ot/min, konstrukční rychlost 100 km/h a šestistupňová převodovka odpovídají využití motocyklu v městském provozu, na okresních silnicích i při kratších cestách mimo město.
Servis, záruka a dlouhodobé používání
YUKI dává na motor modelu XTR II prodlouženou záruku 3 roky do nájezdu 15 000 km. Stačí dodržovat servisní prohlídky podle servisní knížky.
Yuki je česká značka s více než 20letou historií, která staví na dostupném servisu, náhradních dílech skladem a dlouhodobé podpoře zákazníků po celé ČR.
Údržba a opravy XTR II i ostatních strojů Yuki probíhají rychle a bez čekání na díly ze zahraničí. Současné modely vznikají v moderních závodech podle platných evropských standardů a splňují homologaci EURO 5+.
U starších motocyklů Yuki 125 se v uživatelských zkušenostech objevují rozdílné názory na dlouhodobou kvalitu, proto je při výběru ojetého kusu důležité posoudit skutečný technický stav, servisní historii a dostupnost náhradních dílů.
Rozdíl mezi novým a starším XTR
První Yuki 125i XTR nabízela cestovní enduro charakter, sadu kufrů a možnost řízení s oprávněním A1. XTR II přinesla kapalinové chlazení, šestistupňovou převodovku a výkon 9,3 kW.
U některých starších kusů se objevuje pětistupňová převodovka, zatímco aktuální XTR II používá převodovku šestistupňovou. Při koupi ojetého motocyklu je proto vhodné ověřit konkrétní generaci a výbavu daného stroje.
Ojeté XTR může být zajímavé pro začátečníka, který hledá cenově dostupné cestovní enduro s kufry, ale stav konkrétního motocyklu má větší význam než samotný název modelu.
Technické údaje Yuki 125i XTR II
| Technický údaj | Hodnota |
|---|---|
| Typ motoru | Čtyřdobý jednoválec vodou chlazený |
| Příprava paliva | Vstřikování |
| Maximální výkon | 9,3 kW při 9500 ot/min |
| Obsah | 125 cm3 |
| Rozměry (d/š/v) | 2085 mm / 830 mm / 1285 mm |
| Rozvor | 1375 mm |
| Výška sedla | 825 mm |
| Homologace | EURO 5 |
| Řidičské oprávnění | A1 od 16 let |
| Konstrukční rychlost | 100 km/h |
| Přední pneumatika | 100/80 R17 (52S) |
| Zadní pneumatika | 120/80 R17 (61S) |
| Objem palivové nádrže | 14 l |
| Hmotnost | 175 kg (včetně plné nádrže) |
| Nosnost | 165 kg |
| Převodovka | 6-ti stupňová |
| Startér | Elektrický |
Nejčastější otázky
Od kolika let můžu Yuki 125i XTR II řídit?
S řidičským oprávněním skupiny A1 již od 16 let.
Pro koho je XTR II vhodná?
Pro jezdce, kteří chtějí jednu motorku na dojíždění, delší výlety i lehký terén. Je vhodná pro mladé začátečníky i pro zkušené cestovatele.
Kolik se vejde do kufrů?
Trojice kufrů má celkový objem 67 litrů (Top Case 35 l, boční kufry 20 a 12 l).
Co dostanu v základní výbavě?
Tři kufry, padací rámy a centrální stojan. Součástí výbavy jsou také vyšší plexisklo a USB zásuvka pro navigaci.
Jaký má XTR II výkon?
9,3 kW (12,5 k) při 9 500 ot./min, o 2,5 koně více oproti první generaci.
Jak je vysoké sedlo?
825 mm. Vyšší posed dává přehled o provozu, ale pro menší postavu může být dosah na zem náročnější než u nižších modelů.
Jakou má spotřebu a dojezd?
Při nádrži 14 litrů a spotřebě kolem 2,8 l/100 km ujedete zhruba 500 km na jedno natankování.
Jakou má nejvyšší rychlost?
Konstrukční rychlost je 100 km/h.